Granatimet ruse në lindje të Ukrainës, vriten tetë qytetarë

07/12/2022 16:49

Granatimet ruse kanë vrarë tetë persona në qytetin lindor të Ukrainës, në Kurakhove, ka bërë me dije një zyrtar i lartë në zyrën e presidentit. 

Kyrylo Tymoshenko ka njoftuar se një treg, një stacion autobusi, disa pompa benzine dhe disa ndërtesa të banuara janë vënë në flakë ditën e sotme nga bombardimet.

Pas këtyre shpërthimeve pesë persona u plagosën ndërsa dëme të mëdha materiale u shkaktuan.

 

Top Channel