Bora nuk ka arritur t’i mbulojë mbetjet e raketave ruse të rëna në territoret e Ukrainës

05/12/2022 21:40

Sulmet ruse kanë lënë gjurmë në territoret e Ukrainës, ndërsa bora nuk ka arritur t’i mbulojë.

Raketa është rrëzuar nga Forcat e Mbrojtjes Ajrore të Ukrainës në rajonin e Kievit, ndërsa më pas oficerët e policisë kanë bërë verifikimet e duhura.

Komanda e forcave ajrore të Ukrainës deklaroi se ka rrëzuar mbi 60 nga më shumë se 70 raketat që lëshoi Rusia këtë fillim jave.

Zyrtarët ukrainas raportuan sulme në të gjithë vendin, duke përfshirë në Zaporizhzhia, rajonin e Kievit dhe Odesa.

Alarmet u ndezën në të gjitha zonat, duke krijuar panik tek banorët vendas, të cilët po përballen me problematika në energji në dimrin e ftohtë.

Top Channel