Macron vizitë në Uashington, postojnë foto me Biden teksa konsumojnë akullore

01/12/2022 10:38

Presidenti francez Emmanuel Macron ndodhet aktualisht në Uashington ku po kryen një vizitë shtetërore.

Së bashku me homologun amerikan Joe Biden, ata kanë ndarë në rrjete sociale një foto, ku duken duke ngrënë akullore së bashku me bashkëshortet e tyre, Jill Biden dhe Brigitte Macron.

Macron zbarkoi në Uashington të martën për një udhëtim katër-ditor, për të theksuar fuqinë e marrëdhënieve SHBA-Francë.

Në Shtëpinë e Bardhë, Macron pritet të diskutojë me Biden edhe lidhur me subvencionet e reja amerikane që shqetësojnë liderët evropianë.

Macron ishte gjithashtu lideri i parë i huaj i ftuar për një vizitë zyrtare shtetërore nga ish-presidenti Donald Trump.

Top Channel