Video/ Reshjet e dendura të shiut, bllokohet rruga në Blinisht të Lezhës

21/11/2022 14:35

Shkodra dhe Lezha janë dy vendet më të prekura nga reshjet e dendura të shiut të cilat kanë përmbytur sipërfaqe të mëdha tokash dhe shumë banesa.

Në njësinë administrative Blinisht, sikurse shihet edhe nga pamjet, nga sasia e tepërt e ujit në rrugë është thuajse e pamundur kalimi me automjete normale.

Ndërkohë, po vijon ndërhyrja me fadroma për normalizimin e situatës.

Top Channel