Rikthehet trendi i viteve 2000! Vishni një fund mbi pantallona dhe do të dukeni kaq ‘in’ këtë sezon!

21/11/2022 16:20

Kur bëhet fjalë për mënyrën e stilimit të fundeve mbi pantallona, ​​gjëja kryesore është balancimi i gjatësisë dhe skajeve të fundit.

Me një nga tendencat e modës së vjeshtës 2022, kjo pamje mbështetet kryesisht tek fundet e shkurtra, pasi ato do të balancojnë pamjen e pantallonave nën fund.

Veshja e shumë rrobave të gjera së bashku mund të mbingarkojë dukjen tuaj, prandaj duhet të mundoheni t’i balanconi me kombinimet e duhura në mënyrë që të theksoni format dhe stilin tuaj.

1. Si ta stilojmë fundin mbi xhinse

Kur bëhet fjalë për mënyrën e stilimit të fundeve mbi pantallona, ​​xhinset janë një zgjedhje perfekte. Për ta bërë këtë pamje gati për festë, kërkoni një fund me temina dhe një stil i shkurtër do të duket i përshtatshëm për mbrëmjen, por i kombinuar me xhinse, do të dukeni më të relaksuar dhe gjithashtu rehat. Zgjidhni një fund të hapur në gjatësinë e kofshëve, mbi një palë xhinse që shkëlqejnë, por mbeten afër kofshëve për të ndihmuar në shfaqjen e formave tuaja. Për ata që janë pak më të guximshëm, kjo pamje do të funksionojë gjithashtu për stilin e xhinseve të gjera, megjithëse ky ‘look’ sigurisht që kërkon një bluzë të sipërme më të përshtatshme për të balancuar materialin xhins.

2. Si të stilojmë fundin mbi pantallona për në punë

Fundet mbi pantallona mund të duken si një kombinim i pazakontë për në zyrë, por me pak përshtatje ky stil shton një pikë ndryshimi në pamjen tuaj dhe tregon vetëbesim. Për ta bërë këtë pamje të përshtatshme për punë, zgjidhni një fund dhe pantallona klasike, mundësisht me tonalitete të njëjta dhe visheni me një këmishë ose një xhaketë. Ndryshe nga opsionet e rastësishme, kur bëhet fjalë për mënyrën e stilimit të fundeve mbi pantallona për veshje pune, kërkoni një gjatësi deri tek gjuri për më shumë sofistikim. Një fund me vijë A ose me palosje do të duket më bukur mbi një palë pantallona me këmbë të drejta ose një stil të gjerë nëse ndiheni pak më të guximshëm.

3. Si të stiloni fundet mbi pantallona për t’u veshur në një mbrëmje elegante

Një trend popullor i veshjeve të nusërisë 2022, tregon se fundet e sipërme priren të jenë të tejdukshme, për t’i shtuar elegancë veshjes së mbrëmjeve. Ju mund të vishni një fund prej tyli sipër një jumpsuit-i ose një palë pantallona të mëndafshta, të cilat ju shtojnë feminilitetin por edhe ju bëjnë të ndiheni komode. Duke qenë se ky mund të jetë një stil i guximshëm, zgjidhni një bluzë sa më të thjeshtë për ta lejuar kombinimin e fund-pantallonave të duket sa më bukur.

Top Channel