Asgjë nuk është si më parë/ Çfarë mbeti pas tërheqjes së Rusisë nga territoret e Khersonit (Foto)

18/11/2022 19:12

Rusia u tërhoq pak ditë më parë nga Khersoni, aty ku trupat e saj kanë qëndruar për një kohë të gjatë.

Asgjë nuk është si më parë, ato që kanë mbetur pas janë vetëm shkatërrime. Ndërtesat janë rrënuar dhe shkatërruar, ndërsa vendi është braktisur nga vendasit.

Ushtria ruse ka lënë pas mjete të cilat janë përdorur gjatë luftës dhe objekte të tyre.

Tashmë ata janë tërhequr, por kanë lënë pas dëme të konsiderueshme, me pasoja të rënda për Ukrainën.

FOTO GALERI
2/14

Top Channel