Foto/ Ndërtesa të kthyera në gërmadha dhe qytetarë që presin për ndihma ushqimore, pasojat e rënda të luftës në Ukrainë

16/11/2022 19:19

Pasojat e luftës në Ukrainë vijojnë të mbeten të rënda, sidomos në dy nga qytetet më të goditura, ajo e Kherson-it dhe Lviv-it.

Vendet janë kthyer në gërmadha si pasojë e bombardimeve intensive nga pala ruse, prej disa muajsh.

Në qytete ndërtesat janë shkatërruar, ndërsa vendasit e pashpresë presin në grumbullime ndihmat që u shpërndahen.

Pas tërheqjes së trupave ruse nga Khersoni, ushtarët ukrainas kanë hyrë në brendësi të zonave për tu dhënë qytetarëve ndihmat më bazike.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel