Lajmi i fundit
Lajm i fundit/ Udhëhoqi sulmin në veri të Kosovës, Serbia arreston Milan Radojçiç
Lajmin e konfirmon Ministria e Brendshme serbe, Radojçiç mbahet në paraburgim
Kosova ende nuk ka kërkuar ekstradimin
Mediat serbe shkruajnë se Milan Radojçiç, është ndaluar për 48 orë i akuzuar si organizatori i sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Protestë për çmimin e naftës në Elbasan, qytetarët fikin automjetet në bulevardin e qytetit

11/10/2022 12:16

Një bulevardin e Elbasanit po zhvillohet protesta për çmimin e karburanteve që sipas qytetarëve rëndon xhepat e tyre dhe ndikon në rritjen e çmimeve të tjera.

Në shenjë protestë është bllokuar edhe bulevardi Aqif Pasha, dhe qytetarët kanë fikur mjetet e tyre.

Kanë qenë shumë qytetarët që janë bashkuar protestës së thirrur nga Partia Demokratike.

Qytetarët përpos së uljes së çmimeve të karburanteve, kanë kërkuar marrjen e masave për uljen e çmimeve të tjera.

Protestat sipas tyre do të vazhdojnë edhe në qytete të tjera, deri në marrjen e masave për përmirësimin e kësaj situate.

Top Channel