Këtë fillim jave pjesa e parë e ditës do të jetë kryesisht me kthjellime në një pjesë të mirë të territorit, por pritet të ketë dhe kalime të përkohshme të vranësirave të lehta.

Sipas MeteoAlb, në pjesën e dytë të ditë vranësirat gradualisht do të bëhen mbizotëruese në pothuajse gjithë vendin, ku më të fokusuara do të jenë zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Top Channel