Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë të diel në Elbasan.

Sipas të dhënave, epiqendra është 8 kilometra larg nga Elbasani dhe 25 kilometra larg nga Tirana me magnitudë 3.6.

 

Sipas shërbimit të emergjencave deri më tani nuk janë raportuar për dëme në fshatin Graçen, aty ku ishte edhe epiqendra e tërmetit.

 

Top Channel