Dëshmia e vëllezërve zbuloi vrasjet/ Cilët janë të arrestuarit gjatë operacionit “Porositësi” (Emrat)

04/10/2022 15:25

Emrat e 14 të arrestuarve gjatë operacionit “Porositësi”, i cili u organizua pas dëshmive të vëllezërve Indrit dhe Gentian Beqiraj janë zbuluar.

Një grup i strukturuar kriminal që kryente vrasje kundrejt pagesës është çmontuar nga policia e Durrësit, e cila vuri në pranga 14 persona mes të cilëve një polic burgjesh dhe një ushtarak dhe shpalli në kërkim 5 të tjerë.

Të implikuar në ngjarjet kriminale është dhe Kasandër Noga i arrestuar në Belgjikë dhe Ilirian Peçi i arrestuar në operacionin “Plumbi i artë”.

Të arrestuarit janë: 

Gentjan Beqiraj
Indrit Beqiraj
Flamur Bejko
Pellumb Hoxha
Idajet Hoxha
Armand Dalipi (Daka)
Fatjon Myrta
Blerim Elezi
Gentian Sheshi
Kujtim Deliallisi
Albano Hajdari
Fatjon Hajdari
Armando Lama
Altin Celami

Ilirjan Feçi – i arrestuar më parë, në kuadër të operacionit “Golden Bullet”.

Të shpallur në kërkim janë: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi.

Kurse porositësi Kasander Noga ndodhet i arrestuar në Belgjikë.

Top Channel