Lihet në arrest shtëpie kinezi i akuzuar për mashtrim, Prokuroria u tërhoq nga vendimi për ta çuar në burg

29/09/2022 12:57

Prokuroria u tërhoq nga qëndrimin saj për të çuar në burg kinezin ( kamboxhianin) Liangbin Chen.

Ai kërkohet nga Kina për mashtrim dhe gjykata e shkallës së parë e la nën arrest shtëpiak.

Më herët avokati i tij tha për TCH se Chen i rrezikohet jeta dhe se Shqipëria nuk duhet ta ekstradojë në Kinë mbasi klienti i tij e la kinën në 2018 për arsye etnike dhe fetare.

Gjykata e Apelit pranoi si edhe shkalla e parë e la Liangbin Chen në arrest shtëpie.

Top Channel