Istanbulspori i shqiptarëve e nis me humbje në Turqi, Pëllumbi e Elezi frenojnë kampionët e Kroacisë

05/08/2022 22:48

Istanbulspori e nisi me humbje Superligën turke, aty ku u rikthye pas sukseseve në “play-off”. Kristal Abazaj dhe Jetmir Topalli e nisën si titullarë për vendasit, të cilët humbën 0-2 me Trabzonsporin.

Në fushë për Istanbulsporin u fut edhe Valon Ethemi në minutat shtesë, ish-lojtari i Kukësit, ndërkohë që Eduard Rroca është i dëmtuar.

Nga Turqia në Kroaci, aty ku Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi, ish-lojtarët e Skënderbeut, luajtën nga minuta e parë për Varazdin në barazimin 1-1 shtëpiak ndaj kampionëve të Dinamos së Zagrebit.

Top Channel