Këtë të hënë këtë të hënë në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në zonën perëndimore, ndërsa në veri-lindje dhe jug-lindje do te këtë vranësira mesatare.

Sipas parashikimeve temperaturat e ajrit në mëngjes do të jenë 18-23 °C, ndërsa gjatë ditës 35 °C në veri deri në 34-38°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek me dallgëzim 4 ballë.

Top Channel