Zjarri në zonën e Kolajkajt në Torovicë vijon që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Në terren janë angazhuar forcat e zjarrfikësve të policisë dhe pritet të mbërrijnë edhe forcat e ushtrisë të cilët janë duke punuar ne terren për të fikur zjarrin e cili prej tre ditësh ka nisur në zonën e Velipojës.

Terreni i vështirë malor dhe era e fortë po favorizojnë vatrat e zjarrit.

Top Channel