Aksident në aksin Tepelenë-Nivicë/ Humb kontrollin e makinës, plagoset pasagjeri

03/07/2022 15:33
Foto ilustruese

 Një aksident ka ndodhur këtë të diel në  aksin Tepelenë-Nivicë me pasojë plagosjen e një 67-vjeçari.

Shoferi 56-vjeçar ka humbur kontrollin dhe makina ka dalë nga rruga.

“Në aksin rrugor Tepelenë-Nivicë, në afërsi të fshatit Nivicë, shtetasi A. H., rreth 56 vjeç, banues në Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar pasagjeri që ndodhej në automjet, shtetasi A. V., 67 vjeç, banues në fshatin Dhëmblan, Tepelenë, i cili po merr ndihmën mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, sipas policisë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel