Abdurrahman Fangaj është afrimi i fundit i bërë nga Egnatia. Mbrojtësi u largua nga Vllaznia, ndërsa burime për “Supersport.al” kanë bërë me dije se 24-vjeçari sapo ka firmosur me klubin e Rrogozhinës.

Sezonin që u mbyll mbrojtësi nuk gjeti hapësira të mjaftueshme te skuadra shkodrane dhe për këtë arsye ai ka vendosur të mos rinovojë, ndërsa ka gjetur edhe destinacionin e ri.

Më parë lojtari shkodran ka luajtur edhe me Laçin e Tërbunin, përveç Vllaznisë, ndërsa tashmë ka vendosur që të nisë një ekperiencë të re me ekipin e Egnatias.

Top Channel