Zjarri tek tregu i fruta-perimeve/ Ekspertët: Ishte aksidental, shkak frigoriferët

28/05/2022 14:09

Ekspertët zjarrfikës, pas hetimit të tregut të fruta-perimeve në tregun tek “Varri i Bomit”, bëjnë me dije se ka qenë aksidental.

Sipas tyre, nga këqyrja e vendngjarjes dhe provave materiale, zjarri ka ardhur nga frigoriferët që kanë qenë të pozicionuar në fund të tregut, pikërisht aty ku mendohet se ka nisur vatra e zjarrit.

Si pasojë e zjarrit kishte vetëm dëme materiale.

Top Channel