Njëri shqiptar, tjetri holandez, tifozët me aftësi të kufizuara bëjnë festojnë së bashku

25/05/2022 19:00

Dy tifozë me aftësi të kufizuara, njëri shqiptar dhe tjetri holandez janë parë të festojnë së bashku në Pedonalen e Tiranës.

Tifozët e Romës dhe Feyenoord kanë nisur të hyjnë në stadiumin “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen finale të Conference League që pritet të nisë në orën 21:00.

Në hyrje po kryhet kontrol i rreptë nga policia, për të shmangur incidente si ato të një nate më parë, ku u plagosën 20 persona, mes tyre 12 efektivë.

Top Channel