Mediat italiane ngrenë alarmin: Grekë dhe turq janë infiltruar mes tifozëve të Romës, duan trazira

25/05/2022 16:23

Mbrëmjen e sotme në orën 21:00 në “Air Albania” do të luhet finalja e Conference League, mes Romës dhe Feyenoord, e cila është e para finale europiane që zhvillohet në vendin tonë dhe do të transmetohet ekskluzivisht falas për abonentët e Digitalb në “Super Sport 2”.

Nga raportimet në Itali theksohet se mes tifozëve të Romës ka grekë dhe turq të infiltruar, të cilët sipas medieve italiane mund të shkaktojnë rrëmuja dhe skena dhune.

“Corriere dello Sport” thekson se mbështetës të PAOK-ut dhe të Fenerbahçes, të cilët janë armiq të deklaruar të Feyenoord janë përzierë me tifozët e Romës./SuperSport

Top Channel