Arrestohet Ismail Morina në Kukës, kishte urdhër-arresti për armëmbajtje pa leje

25/05/2022 12:02

Superfansi i Kombëtares Shqiptare i cili mbahet mend për dronin në mes të Beogradit është arrestuar paraditen e së mërkurës në Kukës, sipas burimeve të uniformave blu.

Mësohet se  Ismail Morina është vënë pranga pasi kishte një urdhër arresti dhe me vendim të Gjykatës së Durrësit ishte arrestuar me 5 muaj e 12 ditë burg për armë mbajtje pa leje.

Burime zyrtare të Policisë së Kukësit bëjnë të ditur se Ballist Morina u arrestua  në qytetin e Kukësit pranë Drejtorisë Vendore të Policisë.

Kujtojmë se Morina kishte deklaruar se e mbante armën pasi ndihej i kërcënuar nga qarqet serbe.

Top Channel