Ylli i YouTube, Kevin Samuels, ka vdekur të enjten pas një sërë thashethemesh që u bënë virale në rrjetet sociale.

Samuels ishte i famshëm për dhënien e këshillave të ndryshme për marrëdhëniet dhe kishte 1.4 milionë abonentë.

Vdekja e Kevin Samuels u konfirmua nga nëna e tij, megjithëse nuk pranoi të jepte detaje të ngjarjes.

Sidoqoftë, e ëma e kuptoi vdekjen e të birit përmes rrjeteve sociale.

“Kjo ishte një gjë e tmerrshme për mediat sociale për ta vënë në dukje këtë. Unë as nuk e dija. Unë as nuk isha njoftuar”, tha ajo në një telefonatë për NBC News.

“Gjithçka që po bëj është të kërkoj që njerëzit të luten për ne”.

Disa media raportuan se Policia e Atlantas konfirmoi vdekjen e Samuels në një deklaratë.

Raporti i policisë përshkruan se një grua “takoi Samuels mbrëmë, erdhi në banesën e tij dhe e kaloi natën me të. Atë mëngjes herët, Samuels u ankua për dhimbje gjoksi dhe ajo u përpoq ta ndihmonte atë”.

Kevin më pas u transportua në spitalin Piemonte.

Pas njoftimit për vdekjen, reagimet në internet kanë qenë të menjëhershme nga miqtë dhe ata që e ndiqnin Samuels. /Telegrafi/

Top Channel