“Duhet t’i japim fund luftës”, sekretari i Përgjithshëm i OKB takon Lavrov në Moskë

26/04/2022 12:50

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, u prit sot në një takim nga ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.

Duke folur në fillim të bisedimeve me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres thekson nevojën për të bërë gjithçka që është e mundur për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

Guterres, i cili gjithashtu do të takohet me presidentin Vladimir Putin sot, thotë se dëshiron të ndihmojë në krijimin e kushteve për dialog, një armëpushim dhe në fund, paqe.

Ne kemi nevojë për një armëpushim “sa më shpejt të jetë e mundur”, tha ai.

Top Channel