Shpërndanin dhe shisnin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Tiranë

15/04/2022 12:02

Policia e Tiranës ka arritur të finalizojë me sukses dy operacione policore brenda 12 orëve.

Si pasojë janë vënë në pranga dy qytetarë dhe po ndiqet penalisht një tjetër pasi shpërndanin lëndë narkotike të dozave të vogla.

U bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. H., 30 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën në pronësi të këtij shtetasi, në rrugën “Princ Vidi”, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 2 kg e 500 gramë lëndë të dyshuar narkotike të llojit cannabis sativa. Ai e ndante dhe e shiste atë më pas në doza, në zona të ndryshme të qytetit të Tiranës.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. S., 19 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Gjithashtu, u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasi B. K.

Gjatë kontrollit ndaj këtyre shtetasve dhe kontrollit të automjetit që drejtonte shtetasi S. S., shërbimet e Policisë gjetën sasi lënde narkotike të llojit cannabis sativa, të ndarë në doza, gati për shitje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel