Merrnin materiale ndërtimi me anë të mashtrimit, arrestohet 40-vjeçari dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

14/04/2022 16:54
Foto ilustruese

Një 40 vjeçar me iniciale E. F., banues në lagjen “5 Maji”, Elbasan është arrestuar pasi me anë të mashtrimit ka marrë disa materiale ndërtimi pa bërë pagesën.

Pasi pronari i dyqanit ka bërë denoncimin policia ka arrestuar vetëm njërin prej tyre, ndërsa bashkëpunëtori është shpallur në kërkim.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Top Channel