Vjehrri vret bashkëshorten e djalit dhe më pas veten, pamje nga ngjarja e rëndë

12/04/2022 13:55

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mesditën e kësaj të marte në Vidhishtë të Roskovecit. 61 vjecari Xhevair Hoxha qëlloi për vdekje me thikë nusen e djalit Merushe Hazizi dhe më pas u vetëflijua duke u varur në pemën pas banesës së tij.

Sipas burimeve nga policia 61 vjeçari ka patur debate edhe më parë në familje, pasi ishte kundër martesës së djalit të tij me të renë. Sakaq në banesën e 30 vjecares janë hapur dyert e mortit.

Viktima kishte pasur nje lidhje tjeter martesore me pare dhe kishte 3 femije por i mbante ish bashkeshort. kjo mendohet se ka qene edhe shkaku i refuzimit te kesaj martese nga babai i djalit
Xhevair Hoxha, vjehrri dhe Merushe Hazizi, nusja janë viktimat e ngjarjes së rëndë në Roskovec të Fierit. Ishte 61-vjeçari që vrau nusen e djalit me thikë dhe më pas vari veten në një pemë pas banese.
Mbetet e paqartë arsyeja e kësaj ngjarje të rëndë.

Top Channel