Ushtria ruse sulmon qytetin e Luhansk, dhjetëra ndërtesa në flakë

06/04/2022 14:17

Forcat ushtarake ruse kanë sulmuar mesditen e sotme qytetin Sievierodonetsk të rajonit ët Luhanskut.

Dhjetëra ndërtesa të larta janë djegur në këtë qytet ndërsa ende nuk ka informacion nëse ka viktima apo se sa është numri i tyre.

Më herët, guvernatori i Luhanskut, Serhiy Haidai tha se ai priste një ofensivë në shkallë të plotë në rajon për “përafërsisht disa ditë”, e cila mund të ishte më e keqe se ato që shiheshin në Mariupol, Bucha dhe Irpin.

Ndërsa edhe në rajonin e Mykolaivit jane kryer bombardime në 24 orët e fundi ku kryetarja e administratës rajonale bëri me dije se 55 persona janë plagosur.

Top Channel