Policia e Elbasanit gjatë një operacioni në bashkëpunim me FNSH-në  ka kapur një person me armë këtë të shtunë tek stacioni i trenit në Elbasan.

Ende nuk dihet identiteti i tij, ndërsa operacioni dhe kontrollet vijojë për të vënë në pranga personat që janë në shkelje me ligjin.

Policia ka sqaruar se nuk ka pasur të shtëna me armë, ashtu siç u raportua nga një pjesë e mediave në vend.

Kujtojmë se Elbasani është një ndër ‘zonat më të nxehta’ të vendit, ku dominon krimi.

Top Channel