Rusia: Reduktimi i ushtarëve s’do të thotë armëpushim

29/03/2022 17:30

Premtimi i Rusisë për të zvogëluar operacionet ushtarake rreth Kievit dhe Ukrainës veriore nuk përfaqëson një armëpushim, mësohet të ketë thënë kryenegociatori i Moskës në bisedimet me Ukrainën.

“Ky nuk është një armëpushim, por kjo është aspirata jonë, gradualisht për të arritur një de-përshkallëzim të konfliktit të paktën në këto fronte”,  tha Vladimir Medinsky në një intervistë për agjencinë e lajmeve TASS.

Top Channel