Bisedimet Rusi-Ukrainë, ministri ukrainas “paralajmëron”: Mos hani e mos pini gjë në tryezë

29/03/2022 12:19

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba këshilloi negociatorët ukrainas që do të uleshin në tryezë me federatën ruse, te mos konsumonte ushqim e as të mos pinin ujë gjatë takimit.

Paralajmërimin, ministri i Jashtëm e bëri gjatë një lidhjeje direkte me “Ukrayina 24”,  pas helmimit të dyshuar të miliarderit rus Roman Abramovich dhe negociatorëve ukrainas në fillim të këtij muaji, në bisedimet e paqes në kufirin Ukrainë-Bjellorusi.

Abramovich ka marrë pjesë sot në tryezën e bisedimeve.

Top Channel