Një shtetas u kap në Elbasan me drogë me vete, ndërkohë që pas kontrollit në shtëpi, iu gjetën mijëra fara kanabisi dhe sende të tjera për kultivimin e lëndës narkotike.

Shtetasi është identifikuar gjatë kontrollit që iu bë në lagjen ”28 Nëntori”.materiale një sasi farash bimore të dyshuara narkotike, të llojit cannabis sativa.

Në banesë më pas iu gjetën fara të llojit cannabis sativa, një sasi farash të kultivuara në gota plastike dhe municion luftarak.

Policia ka sekuestruar 44.380 fara të dyshuara kanabis, municion luftarak dhe sende të tjera të dyshuara që do të shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike, ndërsa i arrestuari do të jetohet nga Prokuroria e Elbasanit.

 

Top Channel