Forcat e Armatosura të Ukrainës thanë se shtatë objektiva ajrore ruse u goditën gjatë të dielës.

Objektivat ishin një avion, katër mjete ajrore pa pilot (UAV) dhe dy raketa lundrimi.

“Pozicioni dhe natyra e veprimeve të forcave të mbrojtjes nuk kanë ndryshuar gjatë ditës së kaluar”, sipas tyre.

Ai thotë se ka pasur një rënie në intensitetin e përdorimit të avionëve të drejtuar nga Rusia.

Në rajonet Donetsk dhe Luhansk thuhet se po kryhen masa mobilizimi të detyruar nga forcat ruse.

Top Channel