Lavrov flet pas takimit me homologun ukrainas: Dakordësi vetëm për çështjet humanitare

10/03/2022 11:07

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov pas takimit që zhvilloi me homologu e tij ukrainas, Dmytro Kuleba në Turqi tha se të dy kanë rënë dakord për korridoret humanitare dhe mbrojtjen e civilëve

Folëm për çështjet humanitare dhe shpjeguam masat që po ndërmerr ushtria jonë në treren për të lehrtësduar fatin e civilëve që e gjetën vetën peng”, tha ai.

Top Channel