Media britanike: Volodymyr Zelensky i mbijetoi të paktën tre atentateve brenda disa ditësh

04/03/2022 10:38

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka mbijetuar të paktën tre tentativave për vrasje në javën e kaluar, mëson The Times.

Dy grupe të ndryshme janë dërguar në Ukrainë për të vrarë presidentin.

Prestigjozia britanike shkruan se janë mercenarë nga grupi paraushtarak Wanger dhe forcat speciale çeçene u dërguan për të eliminuar Zelenksyn.

Por përpjekjet e mercenarëve në Kiev kanë dështuar ndërsa thuhet se ukrainasit i kishin parashikuar lëvizjet e tyre.

Ndërkohë një burim thotë se është “e frikshme” se sa mirë është i informuar ekipi i sigurisë i Zelensky.

Top Channel