Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka pranuar se ekonomia ruse po merr goditje serioze nga sanksionet e vendosur nga SHBA-ja dhe vendet e BE-së.

Peskov u pyet për deklaratën e Biden për shtimin e sanksioneve, ku tha se gjithsesi, ekonomia ruse do do te qëndrojë në këmbë.

Ekonomia e Rusisë po përjeton goditje serioze. Ekonomia do të qëndrojë në këmbë ” tha Peskov në një telefonatë me gazetarët.

Më herët, presidenti i SHBA, Joe Biden dënoi pushtimin e Ukrainës nga presidenti rus Vladimir Putin duke paralajmëruar se do të vijojnë të merren masa për të ndëshkuar Ukrainën.

Top Channel