Godina të shkatërruara si copa kartoni, pamjet e bombardimit të Kharkivit (Fotot)

01/03/2022 19:27

Nëntë civilë, mes tyre tre fëmijë kanë mbetur të vrarë në Kharkiv, qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, këtë të hënë.

Forcat ruse bombarduan me raketa një zonë banimi në Kharkiv duke shkaktuar viktima dhe plagosur 37 të tjerë. I gjithë qyteti  është shkatërruar, ndërsa pamjet janë publikuar nga CNN.

Shumica prej godinave janë shkatërruar si të ishin copa kartoni dhe jo të ndërtuara prej hekuri e betoni. Makinat janë shtypur nga bombardimet ruse, ndërsa muret kanë rënë në tokë.

FOTO GALERI
1/5
Shkatërrimi i Kharkivit nga sulmi rus

Top Channel