Nesër do të dëshmojë në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve/ Rama: Mezi pres të shkoj, mos e humbni

22/02/2022 18:26

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar pyetësorin e Këshillimit Kombëtar para qytetarëve të Durrësit.

Në fjalën e tij ka komentuar zhvillimet në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve duke thënë se mezi po pret që të shkojë nesër për të dhënë dëshminë e tij.

“Duam ta kthejmë në një praktikë qeverisë të përvitshme. Se kur vjen puna në Kuvend është e pamundur, aq më tepër se tani është bërë një gjë që askush nuk e imagjinonte. 

Gara është bërë shumë më e egër por jo në kuptimin e argumenteve, por në kuptimin e kapërcimit të normave etike, të çdo lloj kufiri, dhe në kuptimin e braktisjes së terrenit ku njerëzit jetojnë. Nuk bëhet debate për gjërat e jetës së tyre të përditshme, Bëhen debate kush je ti e kush jam unë e kush ka vjedh më shumë. Mezi po pres të shkoj nesër, mos e humbni nesër”, tha Rama.

Top Channel