Një aksident i rënë është shënuar në aksin Elbasan-Librazhd në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa mësohet se një automjet ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin.

Policia dhe zjarrfikësja kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen e dy personave që udhëtonin me këtë automjet.

Njëri prej tyre një fëmijë janë dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore. Deri më tani mësohet se fëmija ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Familja që ndodhje në automjet është nga Kukësi, ndërsa mësohet se 2 ose persona të jenë ende të bllokuar poshtë. Një shtetase është nxjerrë e gjallë prej aty ndërsa është shoqëruar drejt spitalit për ndihmë mjekësore.

Këto janë pamjet nga vendngjarja ndërsa policia dhe forcat zjarrfikëse po bëjnë të pamundurën për nxjerrjen e trupave.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel