Reshjet e dendura të dëborës dhe temperaturat disa gradë nën zero kanë shkaktuar krijimin e ngricave në disa akse të qytetit.

Bora e  shoqëruar me erë të fortë këtë të premte pasdite ka bërë që akset Bulqiza-Peshkopi, Bulqizë-Martanesh-Ura e Çereneci-Librazhd të kenë prezencë të lartë të akullit.

Drejtuesit e mjeteve këshillohen të jenë të kujdesshëm dhe të përdorin zinxhirë.

Top Channel