Ambasada e Francës për Masakrën në Reçak: Drejtësia duhet të vihet në vend

16/01/2022 02:22

Ambasada e Francës në Kosovë, ka përkujtuar 23 vjetorin e vrasjes nga forcat serbe të 45 civilëve të pafajshëm në Reçak.

“23 vjet më parë në Reçak u vranë 45 civilë të pafajshëm. Drejtësia duhet të vihet ne vend. Ne nuk do ta harrojmë këtë masakër dhe viktimat e saj”, thuhet në postimin e ambasadës në rrjetet sociale.

Top Channel