Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamje nga procesi i Rindërtimit në Shijak.

Rama bën me dije se janë dorëzuar 802 shtëpi në Shijak, teksa shton se vijon puna edhe për ndërtimin e 31 pallateve, ku do të akomodohen edhe 660 familje, të cilat janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Mirëmëngjes dhe nga Shijaku ku pas dorëzimit të 802 shtëpive puna vijon pa u ndalur dhe për 31 pallate ku do të akomodohen edhe 660 familje, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan Kryeministri.

Rindërtimi po ecën me ritme të shpejta, teksa afat për përfundimin e të gjithë këtij procesi, qeveria ka vendosur pranverën e këtij viti.

Top Channel