Fenomeni Big Brother ka mbërthyer të gjithë shqiptarët pas ekranit, me emisionin live që shfaqet çdo të martë dhe të premte në orën 21:00.  Rrugët janë bosh ndërsa pothuajse në çdo lokal një nga ekranet është gjithmonë tek Top Channel për të ndjekur Big Brother Vip në transmetim direkt.

Fansat e Big Brother Vip tregojnë se përse e ndjekin këtë program.

“Qëkur ka filluar. Më shumë e shoh ngaqë, kur zihen, plus edhe t’i njoh njerëzit si janë. Tani, gjithsecili ka preferencat e veta, flasim për banorët, pastaj kur mbaron emisioni pesë apo 10 minuta që diskutojmë diçka. ”

Shikueshmëria e lartë e këtij programi është edhe online. Videot dhe historitë e banorëve të shtëpisë së Big Brother Vip janë më të ndjekurat në rrjetet sociale dhe me klikimet më të mëdha në Youtube. Ndërkohë që dy kanalet e dedikuara në Digitalb ndiqen 24 orë dhe kulmi i shikueshmërisë është në netët live të martën dhe të premten.

Top Channel