Nostalgjikët e Enver Hoxhës! Me foton e liderit komunist në dorë, dhjetëra qytetarë homazhe tek monumenti “Nëna Shqipëri”

29/11/2021 11:40

Si çdo 29 Nëntor, komunistët janë në Varrezat e Dëshmorëve për të nderuar të rënët në luftë.

Me foto të diktatorit Enver Hoxha në duar dhe me parulla “Lavdi Partisë Komuniste shqiptare”; “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare” dhe me simbole të tjera të PKSH-së ata kanë parakaluar para mediave.

Më herët aty kanë kryer homazhet edhe kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta.

FOTO GALERI
2/15

Top Channel