Humbi jetën pasi iu dogj shtëpia, 12-vjeçarja nga Dropulli ishte autike (çfarë thoshte nëna e saj një vit më parë)

29/11/2021 08:41

Një 12-vjeçare humbi jetën tragjikisht mbrëmjen e së dielës në Dropull, pasi shtëpia e familjes Ndriço u përfshi nga flakët.

Zjarri dyshohet se ka nisur në kuzhinën e katit të parë të banesës dhe më pas flakët janë përhapur me shpejtësi në të gjithë godinën.

Mësohet se në shtëpi ka qenë 49-vjeçari Irakli Ndriço me vajzën e tij. Të dy janë dërguar me urgjencë, por fatkeqësisht e mitura nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Vetëm një vit më parë e ëma e 12-vjeçares kishte treguar për Top Channel vështirësitë që hasnin në kushtet e karantinës.

Top Channel