418 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid 19 nga 2,834 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë  janë konfirmuar 164 raste në Tiranë, 35 në Durrës, 28 në Berat, 27 në Elbasan, 23 në Fier, 16 në Vlorë, 13 në Patos, 11 në Lushnje, 9 në Kamëz, 8 Sarandë, 7 Kurbin, Gjirokastër, 6 në Gramsh, 5 në Shkodër, Shijak, Mallakastër, Përmet, Kuçovë, 4 në Korçë, 3 në Lezhë, Kavajë, Rrogozhinë, Tepelenë, Dimal, Skrapar, 2 në Malësi e Madhe, Tropojë, Devoll,  1 në Pukë,  Vau i Dejës, Vorë,  Mat, Rroskovec, Divjakë, Himarë, Dropull, Pogradec, Poliçan, Librazhd.

Aktualisht në spitalet Covid po marrin trajtim 152 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar. Në të gjithë vendin numërohen 7.422 pacientë aktivë.

Koronavirusi shkaktoi tre viktima të tjera në 24 orët e fundit, tre qytetarë nga Tirana të moshave 49- 85 vjeç dhe një 65-vjeçar nga Fieri 65 vjeç.

Ndërkohë janë shëruar 451 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189.044 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (28 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore          418
Të shëruar në 24 orë       451
Të shtruar në spitale       152
Humbje jete në 24 orë     4
Testime ditore                 2,834

Testime totale              1,391,072
Raste pozitive                199,555
Raste të shëruara          189,044
Raste Aktive                      7,422
Humbje jete                      3,089

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            3,784
Fier                  718
Gjirokastër     536
Shkodër          481
Berat               427
Durrës             411
Elbasan           336
Vlorë                240
Korçë               217
Lezhë               158
Dibër                65
Kukës               49

Top Channel