Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në katin e 4 të një pallati në Fier.

Ngjarja ka ndodhur në katin e 4 të një pallati në lagjen 8 shkurti ku në derën e një apartamenti të pabanuar është vendosur lëndë plasëse C4,

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe kanë vendosur një perimetër sigurie.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 21:40, në lagjen “8 Shkurti” në katin e katërt të një pallati, në afërsi të derës së jashtme të banesës së shtetasit A. H., (në të cilën nuk banon njeri pasi ndodhen jashtë shtetit) ka plasur një sasi e vogël dyshohet lënde plasëse.

Për pasojë është dëmtuar dera e kësaj banese.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Fier po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Top Channel