Tepelenë/ Arrestohet 42-vjeçari, bëri kallëzim të rremë se i kishin vjedhur para në shtëpi. Çfarë i gjeti policia

25/11/2021 09:50

Një 42-vjeçar i identifikuar me inicialet A.S., është arrestuar nga policia në Tepelenë pasi pretendoi se i kishin vjedhur një shumë parash në banesë, por rezultoi se kishte bërë kallëzim të rremë.

Gjatë kontrollit në banesën e tij në fshatin Nivicë, u gjetën një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa dhe 219 fishekë model 56.

Ai u arrestua pasi ka njoftuar shërbimet e Policisë, duke pretenduar se i kishin vjedhur një shumë parash në banesë, por nga veprimet hetimore rezultoi se ai kishte bërë deklarim të rremë para punonjësve të Policisë.

Materialet në ngarkim të shtetasit A. S. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale “Kallëzim i rremë”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Top Channel