Dhunoi ish bashkëshorten në bashkëpunim me vëllain dhe goditën me dorezë hekuri 33-vjeçarin, shpallen në kërkim dy persona në Gjirokastër

26/09/2021 08:47

Dy vëllezër në Gjirokastër janë shpallur në kërkim sepse kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht një person gjatë mbrëmjes së kaluar.

Gruaja e dhunuar është ish bashkëshortja e njërit prej djemve të shpallur në kërkim. Gjithashtu për motive të dobëta kanë qëlluar me mjet mprehës dhe dorezë hekuri shtetasin S. G., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikut për jetën.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër  shpallën në kërkim shtetasit F. S. dhe G. S.(vëllezër) pasi këta shtetas gjatë mbrëmjes së datës 25.09.2021, në një  bar-kafe në lagjen “18-Shtatori”, Gjirokastër kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht shtetasen O. S.(ish bashkëshortja e shtetasit F. S.).

Gjithashtu për motive të dobëta kanë qëlluar me mjet mprehës dhe dorezë hekuri shtetasin S. G., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna intensive për kapjen dhe ndalimin e shtetasve F. S. dhe G. S.”, njofton policia.

Top Channel