Demokratët të shumtë në Vlorë kanë dalë në pritje të Sali Berishës, ku ai do të mbajë “Foltoren” e radhës.

Mbështetës të tij deputetet Bujar Leskaj, Flamur Noka, Ish-presidenti Nishani ,  kreu i PD Vlorës, Genc Deromemaj janë në mesin e simpatizantëve që presin që ai të mbërrijë.

‘Foltorja’ e Sali Berishës la nisur për të bindur demokratët se SHBA dhe Basha e kanë gabim dhe ai është përjashtuar dhe shpallur ‘non grata’ nga DASH padrejtësisht.

Me synimin për të shkarkuar Lulzim Bashën dhe për të nisur një referendum për anulimin e vendimit për përjashtimin nga grupi i PD, Berisha ka mbledhur militantët e tij në Vlorë.

Top Channel