I moshuari tenton të hidhet nga pallati në Tiranë, e shpëton Policia bashkiake

09/09/2021 13:29

Policia Bashkiake ka parandaluar një 57-vjeçar që të kryejë vetëvrasje. Gjatë kontrollit rutinë të territorit në Njësinë Bashkiake nr.4, efektivët e Policisë Bashkiake konstatuan se në rrugën “Spiro Çipi” në Tiranë, një person në gjendje të rënduar psikologjike po tentonte të hidhej nga ballkoni i banesës.

Falë ndërhyrjes së shpejtë të efektivëve të Policisë Bashkiake, u bë i mundur neutralizimi i tij. Më pas, Policia Bashkiake ka njoftuar ambulancën dhe kolegët e tyre të policisë së shtetit për veprimet e mëtejshme.

Krahas punës së saj të përditshme për kontrollin e territorit, në jo pak raste policia bashkiake ka parandaluar ngjarje të tilla duke shpëtuar jetë.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel